Doprava
Doprava zdarma pri nákupe nad 59 €

Dizajnéri

Vysoko funkčné a inovatívne, no zároveň dizajnové čističky, zvlhčovače či ventilátory sú opakovane oceňované na medzinárodných dizajnérskych súťažiach. Viete, pod rukami ktorých európskych dizajnérov vznikali?

Matti Walker

Od úplného začiatku som mal tú česť navrhovať a vyvíjať produkty pre Martina Stadlera a jeho Stadler Form tím. Začínali sme so zvlhčovačom vzduchu Fred a postupne sme portfólio produktov rozšírili do atraktívneho, úzkeho a kvalitného sortimentu produktov. Skutočnosť, že som súčasťou tímu od úplného začiatku ma obohatila po osobnostnej i dizajnérskej stránke.

Vo svojej práci dizajnéra sledujem niekoľko jasných cieľov, ktoré vždy dosiahnem pri navrhovaní produktu. Sú nimi jasný štýl produktu a estetika získaná z trvalo udržateľných materiálov. Tiež jednoduché, intuitívne a pohodlné ovládanie, jasná funkcia a potešenie z používania.

Fabian Zimmerli

Rozvíjanie nových nápadov bolo vždy mojou vášňou. Ako dieťa som chcel byť vynálezcom, pokúšal som sa postaviť ponorku a viedol som v spálni chemické laboratórium. V súčasnosti dizajnové skvosty skladám v dielni alebo za počítačom.

Milujem nové výzvy a prácu v rozličných oblastiach produktového dizajnu. Od varných kanvíc a lekárskych zariadení až po čokoládové tyčinky. Cieľom každého projektu je nájsť riešenie, ktoré je jednoduché a krásne. Vďaka úzkej spolupráci so značkou Stadler Form sa moja vízia stáva realitou. Teší ma, keď vlastné dizajnérske produkty vidím na predajných pultoch v obchodov, pričom v tom momente už sústredene pracujem na ďalšom projekte.

Bernhard & Burkard

Počas spoločných rokov štúdia dizajnu Fabian Bernhard a Thomas Burkard spoznali vzájomnú vášeň pre jasné a jednoduché tvary, tiež nekonvenčné koncepty a chytré nápady. V roku 2010 založili dizajnérske štúdio BERNHARD I BURKARD.

Od toho času do svojich návrhov vkladajú inovatívne a funkčné riešenia, ktoré kombinujú s kreatívnym a rozumným využívaním zdrojov. Dizajn nemá byť jediným cieľom, ale mal by definovať produkt holistickým spôsobom. Zároveň dizajn vytvára pridanú hodnotu, ktorá má výrazný vplyv na udržateľný úspech.

Carlo Borer

Hranice medzi umením a dizajnom sú pre mňa na jednej strane neurčité, na druhej strane opäť jasné. Vždy však vzájomne obohacujúce. Prvé objekty, ktoré som navrhol, boli moje domáce potreby. Aj vďaka nim som našiel možnosť vytvárať asociatívne objekty, ktoré majú funkciu, a teda praktickú hodnotu. Takmer vždy sú to malé, zvláštne veci s osobnosťou, ktoré ukrývajú neznáme funkcie.

Moje dizajnérske kúsky otvárajú mihnutím oka svoj vlastný vesmír tvarov. Pre mňa ako dizajnéra je fascinujúce kombinovať koncepciu dizajnu s potrebou funkčnosti bez kompromisov.