Ako to všetko začalo

Martin Stadler si chcel v roku 1998 zakúpiť zvlhčovač, pretože jeho byt bol veľmi suchý. Po troch hodinách prišiel domov zničený a priznal sa žene, že sa mu nepodarilo nájsť žiadny taký, ktorý by sa mu páčil a ktorý by sa hodil do ich bytu. Vtedy sa rozhodol vyvinúť vlastný. Zrodil sa prvý spotrebič z rodiny Stadler Form – FRED.

 

Technológia a dizajn

Naším cieľom je vytvárať inovácie v oblasti technológie a dizajnu. Náš špecifický výskum a vývoj v tejto oblasti je zameraný na neustále zlepšovanie spotrebičov. Výsledkom sú účinné a výkonné technológie, ktoré slúžia v prospech zákazníka. Hoci sa technológie neustále vyvíjajú, ich používanie zostáva stále jednoduché a intuitívne.

Martin Stadler + FRED

Fred a jeho priatelia

Naše spotrebiče sú spolubývajúcimi našich zákazníkov, a preto všetky z nich majú mená. Je ich treba vnímať ako členov rodiny. Napríklad taký Albert – podobne ako iné mená, aj toto vzišlo z dlhej internej diskusie. Veľmi dobre popisuje tento jedinečný spotrebič. Albert je jediné zariadenie vo svojej triede, ktoré získalo štítok energetickej účinnosti 3×A a cenu za dizajn red dot 2013. Je to malý kráľ!

 

Dizajn je viac než len tvar

Osobnosť našich spotrebičov definuje predovšetkým ich dizajn. Spolupracujeme s talentovanými a zvedavými dizajnérmi, ktorí pochádzajú zo Švajčiarska, a sú úzko zapojení do našich projektov. Pri procese návrhu máme po celú dobu pred očami ten istý cieľ: Spojiť výnimočné tvary s inovatívnou technológiou a jednoduchou obsluhou. Presne takto chápeme dobrý dizajn. Tento cieľ prináša stále nové a nové výzvy pri spolupráci medzi dizajnérom a vývojovým tímom. Tvorivé nápady dizajnéra totiž musia byť aj technicky zrealizovateľné. Takáto neustála komunikácia je zdrojom všetkých výtvorov značky Stadler Form.

StadlerForm ocenenia