Doprava
Doprava zdarma pri nákupe nad 79 €
Titulok
Zľava až 25 % na esenciálne oleje doTerra s kódom "doterra25"

Ako pripojiť smart zariadenie k Wi-Fi a ovládať ho cez aplikáciu?

Aplikácia Stadler Form

Aplikácia Stadler Form slúži na ovládanie smart domácich zariadení. Do aplikácie môžete pridať aj svoju čističku vzduchu Roger alebo Roger Big, zvlhčovače vzduchu Eva Smart, Karl alebo Karl Big, ohrievač vzduchu Sam a odvlhčovač Lukas. Pomocou aplikácie dokážete ovládať všetky funkcie zariadenia a monitorovať kvalitu vzduchu v reálnom čase, aj keď nie ste doma.

Dôležité: Ak chcete vaše zariadenie ovládať cez smartfón, musí sa nachádzať na mieste s kvalitným Wi-Fi signálom.

Video návod na pripojenie čističky vzduchu Roger/Roger Big:

Video návod na pripojenie zvlhčovača vzduchu Eva Smart:

 

Postup na pridanie zariadenia do aplikácie

Aplikáciu „Stadler Form“ si nainštalujte z App Store alebo Google Play. So smartfónom buďte pripojený vo Wi-Fi sieti, do ktorej chcete pripojiť aj svoje zariadenie.

Otvorte aplikáciu a vytvorte si nový účet. Ak už účet máte vytvorený, prihláste sa pomocou vašich existujúcich používateľských údajov.

Pri prvom spustení aplikácie alebo počas jej používania potvrďte všetky povolenia, o ktoré aplikácia požiada.

Pokiaľ aplikácia oznamuje, že nie je zapnutý Bluetooth aj napriek tomu, že zapnutý je, bude potrebné znovu skontrolovať povolenia aplikácie.
V nastaveniach Androidu zvoľte Aplikácie a vyhľadajte aplikáciu Stadler Form. Udeľte jej všetky povolenia, najmä povolenie polohy a zariadení v okolí.
V nastaveniach iPhonu vyhľadajte aplikáciu Stadler Form a skontrolujte, či má udelené všetky povolenia, najmä povolenie polohy, bluetooth a lokálnej siete.

Uistite sa, že máte na vašom smartfóne zapnuté pripojenie Wi-Fi, Bluetooth a taktiež lokalizačné služby. Pokiaľ nebudú všetky potrebné povolenia potvrdené, zariadenie sa nepodarí úspešne pripojiť.

Zapojte zariadenie Stadler Form do elektrickej siete a zapnite ho.

Na zariadení Stadler Form spustite režim párovania podľa nižšie uvedených pokynov pre konkrétny model.

Režim párovania: Čistička vzduchu Roger a Roger Big
Stlačte a podržte tlačidlo Wi-Fi na 5 sekúnd. LED indikátor nad tlačidlom začne rýchlo blikať. V tomto momente je Roger/Roger Big pripravený na pripojenie k aplikácii.

Režim párovania: Zvlhčovač vzduchu Eva Smart
Stlačte a podržte tlačidlo nočného režimu na 5 sekúnd. Indikátor hladiny vody začne blikať. V tomto momente je Eva Smart pripravená na pripojenie k aplikácii.

Režim párovania: Zvlhčovač vzduchu Karl a Karl Big
Stlačte a podržte tlačidlo Wi-Fi. LED indikátor pod tlačidlom začne blikať. V tomto momente je Karl/Karl Big pripravený na pripojenie k aplikácii.

Režim párovania: Ohrievač vzduchu Sam
Stlačte a na tri sekundy podržte tlačidlo Wi-Fi. Na displeji začne blikať indikátor Wi-Fi. V tomto momente je Sam pripravený na pripojenie k aplikácii.

 

Po krátkom momente sa zariadenie automaticky zobrazí v aplikácii. Ak sa tak nestalo, zatvorte a znovu otvorte aplikáciu, zatiaľ čo je zariadenie v režime párovania. Kliknutím zariadenie pridajte a ďalej postupujte podľa inštrukcií v aplikácii.

Počkajte, kým sa proces pridania zariadenia dokončí na 100%.
Po úspešnom pripojení zariadenia Roger/Roger Big s vašim smartfónom ostane LED indikátor nad tlačidlom Wi-Fi nepretržite svietiť.
Po úspešnom pripojení zariadenia Karl/Karl Big s vašim smartfónom ostane LED indikátor pod tlačidlom Wi-Fi nepretržite svietiť.
Po úspešnom pripojení zariadenia Eva Smart s vašim smartfónom prestane po niekoľkých sekundách indikátor hladiny vody blikať a ostane svietiť.
Po úspešnom pripojení zariadenia Sam s vaším smartfónom ostane indikátor Wi-Fi na displeji svietiť nepretržite.

Gratulujeme. Práve ste pripojili vaše zariadenie do aplikácie Stadler Form. Teraz ho môžete ovládať aj pomocou aplikácie. Okrem štandardných funkcií je možné v aplikácii nastaviť aj rodičovský zámok, ktorý deaktivuje tlačidlá na samotnom zariadení. V tom prípade sa zariadenie bude dať ovládať len cez aplikáciu.*

*Len vybrané zariadenia.

Riešenie problémov s pripojením

V prípade, že sa vám nepodarí zariadenie úspešne pripojiť k Wi-Fi, vykonajte nasledujúce kroky:

  1. Skontrolujte, či máte vo svojom smartfóne nainštalovanú najaktuálnejšiu verziu operačného systému.
  2. Skontrolujte, či má aplikácia Stadler Form potvrdené všetky povolenia.
    Android: V nastaveniach Androidu zvoľte Aplikácie a vyhľadajte aplikáciu Stadler Form. Udeľte jej všetky povolenia, najmä povolenie polohy a zariadení v okolí.
    iOS: V nastaveniach iPhonu vyhľadajte aplikáciu Stadler Form a skontrolujte, či má udelené všetky povolenia, najmä povolenie polohy, bluetooth a lokálnej siete.
  3. Reštartujte router, ku ktorému sa snažíte pripojiť.
  4. Reštartujte zariadenie tým, že ho na pár minút vytiahnete z elektrickej siete a znova ho zapojíte.

 

Funkcie aplikácie Stadler Form

Pomocou aplikácie môžete ovládať všetky funkcie zariadenia kdekoľvek a kedykoľvek. Vďaka nej dokážete tiež monitorovať aktuálnu kvalitu vzduchu v reálnom čase, aj keď nie ste doma.
Poznámka: zobrazované sú funkcie čističiek vzduchu a môžu sa líšiť podľa typu pripojeného zariadenia..

Číslo v kruhovom indikátore vás informuje o znečistení prostredia pevnými prachovými časticami (PM2,5). K nim patria vírusy, baktérie, alergény a ďalšie škodlivé látky. Číselný údaj uvádza počet mikrogramov takýchto častíc na m3 vzduchu. Čím je hodnota vyššia, tým je vzduch v miestnosti viac znečistený. V prípade zvlhčovačov vzduchu tento údaj informuje o aktuálnej vlhkosti vzduchu v miestnosti.

Filter remaining informuje o zostávajúcej životnosti filtra, ktorý sa nachádza v čističke alebo v zvlhčovači vzduchu.

Pomocou tlačidla Switch môžete vaše zariadenie kedykoľvek a kdekoľvek na diaľku zapnúť alebo vypnúť.

Cez aplikáciu dokážete ovládať aj výkon vášho zariadenia. Funkcia Speed vám umožní zvoliť výkon – od najnižšieho až po najvyšší. Táto funkcia je dostupná len v prípade, ak nie je na zariadení nastavený automatický režim.

V automatickom režime bude čistička nepretržite monitorovať kvalitu ovzdušia. Svoj výkon inteligentne prispôsobí aktuálnemu stavu vzduchu. Zvlhčovač vzduchu bude nepretržite kontrolovať a udržiavať požadovanú úroveň vlhkosti vzduchu.

Funkcia Countdown vám umožní nastaviť automatické vypnutie zariadenia. Vybrať si môžete z časových intervalov 1 až 7 hodín.

Ak svetelné indikátory pôsobia rušivo (napríklad v spálni), môžete ich stlmiť tlačidlom Light. I keď sú v nočnom režime svetelné indikátory vypnuté, zariadenie neustále pracuje.

V aplikácii je dostupná aj funkcia rodičovského zámku. Tlačidlo Child lock deaktivuje ovládací panel a tlačidlá zariadenia. Deťom tak zabráni hrať sa s nastaveniami.

Po výmene filtrov v zariadení nezabudnite tlačidlom Filter Reset vynulovať počítadlo pripomenutia výmeny filtra.

Pomocou funkcie Timer si v aplikácii dokážete naplánovať dátum a čas prevádzky zariadenia. Je na vás, či chcete aby zariadenie pracovalo ráno, keď sa zobudíte, počas dňa alebo pred spaním.

V prvom kroku si nastavte čas, v ktorom chcete, aby sa zariadenie zaplo alebo vyplo. Je potrebné nastaviť samostatný plán pre vypnutie a samostatný plán pre zapnutie zariadenia.

Prvotné nastavenie zapnutia alebo vypnutia je nastavené na každý deň v týždni. Prípadne si môžete zvoliť iba vybrané dni alebo len jeden deň v týždni. Presne tak, ako vám to vyhovuje.

Nastavili ste si viac plánov čistenia? Nestraťte v nich prehľad a pomenujte si ich pomocou funkcie Prezývka.

Po aktivácii funkcie Oznámenie vás bude aplikácia informovať o vypnutí a zapnutí zariadenia.

V poslednom kroku nastavenia vášho plánu si zvoľte, či sa tento plán týka zapnutia zariadenia (Switch On), alebo vypnutia zariadenia (Switch Off). Potvrďte tlačidlom Hotovo.

Uložené plány si môžete prehliadať v zozname. V tejto časti aplikácie môžete vaše plány tiež meniť a upravovať.

 

 

 

 

Ďalšie otázky?

Ak máte ďalšie otázky ohľadom ovládania, funkcií, či pripojenia vášho zariadenia k aplikácii, neváhajte nás kontaktovať telefonicky +421 915 15 15 65 alebo na info@stadlerform.sk.