Titulok
Zľava až 25 % na esenciálne oleje doTerra s kódom "doterra25"
Doprava
Doprava zdarma pri nákupe nad 59 €

Roger & Roger Big – ovládanie pomocou aplikácie

Aplikácia Smart Life

Aplikácia Smart Life – Smart Living slúži na obsluhu a ovládanie inteligentných domácich zariadení. Do tejto aplikácie môžete pridať aj svoju čističku vzduchu Roger alebo Roger Big. Vďaka nej dokáže zariadenie ovládať a tiež kontrolovať kvalitu vzduchu vo vašom byte alebo dome.

Vytvorte si Smart Life – Smart Living účet

Na ovládanie svojej čističky vzduchu Roger alebo Roger Big pomocou aplikácie potrebujete účet. Začnite stiahnutím aplikácie z App Store alebo cez Google Play a následnou inštaláciou.

Otvorte aplikáciu a vytvorte si nový účet. Ak už účet máte, môžete sa prihlásiť pomocou vašich existujúcich používateľských údajov.

Pri registrácii zvoľte krajinu a zadajte svoju e-mailovú adresu.

Na zadanú e-mailovú adresu vám bude zaslaný overovací kód. Vložte tento kód do aplikácie a vytvorte si vlastné heslo. Ak tieto kroky vykonáte správne, môžete aplikáciu Smart Life naplno využívať.

Pridajte čističky ROGER & ROGER BIG do aplikácie Smart Life

Aby ste mohli ovládať svojho Rogera alebo Rogera Big pomocou aplikácie Smart Life – Smart Living, musíte k nej pripojiť zariadenie. Postupujte podľa podrobných pokynov uvedených nižšie.

Uistite sa, že pripojenie WiFi, Bluetooth sú vo vašom smartfóne aktivované a taktiež, že máte zapnuté lokalizačné služby. Vyberte Wi-Fi sieť, ktorú chcete použiť na pripojenie zariadenia.

Pripojte svojho Rogera alebo Rogera Big k elektrickej sieti a zapnite prístroj.

LED dióda nad tlačidlom WiFi začne rýchlo blikať. Ak dióda nebliká alebo ju nevidíte, stlačte a podržte na 3 sekundy tlačidlo WiFi, až kým táto dióda nezačne rýchlo blikať. Ak nevidíte žiadne tlačidlá, dotknite sa ovládacieho panela Rogera alebo Rogera Big na vrchu zariadenia a tlačidlá sa objavia.

Ak sa Roger alebo Roger Big v aplikácii objaví automaticky, kliknite na «Go to add».

Pokiaľ sa Roger alebo Roger Big nezobrazí automaticky, kliknite na «+» v pravom hornom rohu hlavnej ponuky.

Na ľavej strane zvoľte « Small Home Appliances ». Posuňte zobrazenie nadol, kým sa čistička vzduchu nezobrazí pod nadpisom „Surroundings“, a vyberte možnosť „Air Purifier (Wi-Fi)“. Ďalej postupujte podľa pokynov na obrazovke.

Ak sa zobrazí nasledujúca výzva: Poskytnite svojmu smartfónu prístup k polohe vášho zariadenia, tak že v nastaveniach «Settings» povolíte túto požiadavku.

Následne vyberte sieť WLAN 2,4 GHz a zadajte príslušné heslo.

Roger alebo Roger Big musí byť pred vytvorením pripojenia v režime párovania. Za týmto účelom by ste podľa aplikácie mali skontrolovať, či LED nad tlačidlom WiFi bliká. Hneď ako LED začne blikať, kliknite na «Next» a potom «Continue».

Bluetooth sa pripojí automaticky. Ak to tak nie je, začiarknite políčko vedľa položky Roger alebo Roger Big a kliknite na tlačidlo «+» vedľa položky «Bluetooth device».

Znova zadajte svoje prihlasovacie údaje do siete WiFi a príslušné heslo.

Proces párovania sa začína. Po niekoľkých sekundách LED nad tlačidlom WiFi na Roger alebo Roger Big prestane blikať a ostane svietiť. Zariadenie tak signalizuje, že bolo nájdené aplikáciou Smart Life – Smart Living. Po vytvorení WiFi pripojenie sa proces dokončí až na 100%.

Blahoželáme. Do aplikácie Smart Life – Smart Living bol pridaný Roger alebo Roger Big. Všetky funkcie prístroja teraz môžete ovládať pomocou aplikácie. Okrem pôvodných funkcií je možné v aplikácii nastaviť rodičovskú kontrolu, ktorá deaktivuje tlačidlá na samotnom zariadení.

Funkcie aplikácie Smart Life

Vďaka mobilnej aplikácii Smart Life ovládate všetky funkcie čističky vzduchu Roger kdekoľvek a kedykoľvek. Pomocou nej dokážete tiež monitorovať aktuálnu kvalitu vzduchu v domácnosti.

Číslo v kruhovom indikátore vás informuje o znečistení miestnosti pevnými prachovými časticami (PM2,5). K nim patria vírusy, baktérie, alergény a ďalšie škodlivé látky. Číselný údaj uvádza počet mikrogramov takýchtov častíc na m3 vzduchu. Čím je hodnota vyššia, tým je vzduch v miestnosti viac znečistený.

Filter remaining upozorňuje na aktuálnu životnosť filtra, ktorý sa nachádza v čističke vzduchu.

Zapnúť a vypnúť Rogera môžete kedykoľvek kdekoľvek, a to pomocou funkcie Switch.

V aplikácii viete ovládať aj výkon čističky vzduchu. Funkcia Speed vám umožní vybrať jednu z piatich úrovní výkonu – od najnižšej až po extra výkonnú. Táto funkcia je dostupná v prípade, ak na zariadení nie je aktuálne nastavený automatický režim.

Pri využití automatického režimu čistička nepretržite monitoruje kvalitu ovzdušia a inteligentne prispôsobí svoj výkon aktuálnemu stavu vzduchu. Čím je znečistenie vzduchu v byte, dome či kancelárii vyššie, tým vyšší je výkon čističky.

Funkcia Countdown vám umožní nastaviť automatické vypnutie Rogera. Vybrať si môžete z časových intervalov 1 až 7 hodín.

Ak vás počas noci ruší svetlo LED indikátorov, stlmte ho v aplikácii jediným stlačením funkcie Light. I keď sú v nočnom režime svetelné indikátory vypnuté, čistička vzduchu pracuje neustále.

Cez aplikáciu je dostupná aj funkcia rodičovského zámku. Child lock deaktivuje ovládací panel čističky vzduchu a zabráni tak nežiadúcim dotykom malých detí.

Po výmene filtrov v čističke vzduchu Roger zresetujte informácie o ich životnosti. V aplikácii slúži na to funkcia Filter Reset.

Prostredníctvom funkcie Timer si v aplikácii dokážete naplánovať dátum a čas prevádzky zariadenia. Je na vás či si chcete čistiť vzduch, keď sa ráno zobudíte, počas dňa alebo pred spaním. Roger rešpektuje vaše zvyklosti a požiadavky.

V prvom kroku si nastavte čas, v ktorom chcete, aby sa čistička vzduchu zapla alebo vypla. Je potrebné nastaviť samostatný plán pre vypnutie a samostatný plán pre zapnutie čističky.

Prvotné nastavenie zapnutia alebo vypnutia môžete ponechať na každý deň v týždni. Prípadne si zvoľte iba vybrané dni alebo len jeden deň v týždni. Presne tak, ako vám to vyhovuje.

Nastavili ste si viacero plánov čistenia? Pomenujte ich pomocou funkcie Prezývka a nestratíte tak prehľad medzi nimi.

Po aktivácii funkcie Oznámenie vás bude aplikácia informovať o vypnutí a zapnutí čističky vzduchu.

V poslednom kroku nastavenia vášho plánu si zvoľte, či sa má čistička zapnúť (Switch On) alebo vypnúť (Switch Off). Potvrďte tlačidlom Hotovo.

Uložené plány si môžete prehliadať v zozname. V tejto časti vám aplikácia umožňuje vaše plány zmeniť a upraviť.

Ďalšie otázky?

Ak máte ďalšie otázky alebo nejasnosti týkajúce sa prepojenia vašej čističky vzduchu s aplikáciou Smart Life – Smart Living vo vašom smartfóne, týkajúce sa ovládania alebo funkcií vašej čističky vzduchu Roger alebo Roger Big, môžete nás kontaktovať telefonicky +421 915 15 15 65 alebo na e-mail info@stadlerform.sk.