Ozdravovanie emócií pomocou esenciálnych olejov

Esenciálne oleje sú často označované ako DNA alebo miazga rastliny. Po celé stáročia boli esenciálne oleje a rastliny používané rôznymi spôsobmi, aby pomohli dostať telo do rovnováhy. Esenciálne oleje pomáhajú a podporujú pri uzdravovaní nie len nášho tela, ale aj našich emócií. Posilňujú nás počas každej fázy a pripravujú nás na ďalšiu úroveň liečenia. Po tom, ako pomôžu opätovne získať fyzickú silu, začínajú pracovať aj na našom emočnom liečení.

Päť fáz na podporu hojenia emócií

esenciálne oleje:

  • pomáhajú pri liečení fyzického tela
  • pomáhajú pri liečení srdca
  • pomáhajú pri uvoľnení obmedzujúcich presvedčení
  • zvyšujú duchovné uvedomenie a duchovné spojenie
  • poskytujú inšpiráciu pri naplnení nášho životného poslania

Uzdravenie fyzického tela

Esenciálne oleje sú silní fyzickí liečitelia. Niektoré esenciálne oleje sú považované za 40-60 krát silnejšie ako byliny. Majú antibakteriálne, antivírové a antiparazitné vlastnosti. Esenciálne oleje nám pomáhajú bojovať s nepriateľskými mikroorganizmami, čistia vnútorné orgány, žľazy a telesné sústavy, vyrovnávajú telesné funkcie a zvyšujú telesné vibrácie.

Liečenie srdca

Keďže sa nám oleje starajú o naše fyzické zdravie, poskytujú nám energiu potrebnú na vstup do emocionálnej sféry a do srdca. Éterické oleje zvyšujú vibrácie fyzického tela. Pokiaľ telo žije vo vyšších vibráciách, nižšie energie (napr. potlačované emócie) sa stanú neznesiteľnými. Tieto pocity potom hľadajú únik. Stagnujúci hnev, smútok, žiaľ, kritika a nízka sebahodnota nemôžu existovať v prostredí rovnováhy a mieru, ktoré éterické oleje pomáhajú vytvoriť. K emocionálnemu liečeniu dochádza, keď staré pocity vyplávajú na povrch a uvoľňujú sa. Niekedy je táto skúsenosť zamieňaná s regresiou. Ľudia majú pocit, že sa dostávajú do minulosti alebo že esenciálne oleje nefungujú. Tak sme si zvykli na liečenie príznakov ochorení, že pod pojmom liečenie si predstavujeme okamžité zastavenie všetkej fyzickej a psychickej bolesti.

 

V skutočnosti oleje účinkujú tak, že človeku dávajú potrebnú energetickú podporu a uvoľnenie pri riešení emocionálnych problémov. Je dôležité si uvedomiť, že liečenie je proces. Tento proces je možné rozdeliť do dvoch základných princípov – uvoľnenie a prijímanie.

Musíme uvoľniť potláčané negatívne emócie, aby sme boli schopní začať prijímať nové, pozitívne. Všetko staré musí odísť, aby sa uvoľnil priestor na nové. Často chceme preskočiť tento krok, no je veľmi dôležité ním prejsť. Musíme byť ochotní podstúpiť očistu, pokiaľ naozaj túžime po uzdravení. Bránenie sa očistnému procesu je ešte viac bolestivé. Musíme sa odovzdať tejto skúsenosti, aby sme mohli pokračovať v ceste liečenia. Čím viac toho zo seba uvoľníme a prejavíme dôveru v celý liečebný proces, tým príjemnejší pre nás bude samotný proces uzdravovania.

 

Éterické oleje nerobia svoju emocionálnu prácu za nás. Éterické oleje pomáhajú úprimne sa pozrieť do nás samých. Hoci vytvárajú vhodné prostredie pre liečenie, neurobia samotnú prácu za nás. V záhrade sa často stáva, že pri trhaní buriny, zostanú zvyšky koreňov v zemi. To platí hlavne pre tvrdú, kamenistú pôdu. Aby sme mohli vytrhnúť celú rastlinu, dá sa poliať pôda vodou. Podobne, éterické oleje pripravia našu emocionálnu pôdu tak, aby sa mohla „burina“ ľahšie odstrániť. Ale burinu na miesto nás nevytrhajú. Pokiaľ sa zanedbá samotné vytrhávanie buriny, burina nevymizne, rastlina zase dorastie…

Na druhú stranu, všetkým, ktorí spoja éterické oleje s emocionálnou prácou na sebe, to prinesie ovocie.

(zdroj: Emócie a esenciálne oleje, Moderné zdroje liečenia)

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.