Desatoro správneho zvlhčovača

Nie je zvlhčovač ako zvlhčovač.

Kúpa zvlhčovača nie je práve jednoduchou záležitosťou. Na trhu je veľké množstvo prístrojov, rôznych rozmerov, využívajúcich množstvo technológií. Treba si však vedieť správne vybrať! Tento pomocník bude u nás doma predsa pracovať každý deň aj noc 🙂 !

 

Zhrnuli sme pre vás pár dôležitých bodov, ktoré je dobré si pri výbere zvlhčovača všímať.

1. Veľkosť miestnosti (m² alebo m³)

Aby nám zvlhčovač fungoval správne a efektívne, je práve veľkosť miestnosti veľmi dôležitým faktorom pri výbere ideálneho prístroja.

2. Technológia

Výber správnej technológie závisí hlavne od toho, kde a kto má zvlhčovač používať. Technológia by mala byť účinná a bezpečná.

3. Jednoduchá obsluha

Na prvý pohľad si to nevšimneme, ale je veľmi dôležité, ako sa so zvlhčovačom pracuje. Automatický režim, spôsob doplnenia vody do zásobníka, ukazovateľ stavu vody, automatické vypnutie stroja, jednoduché ovládanie, to všetko by mal mať kvalitný zvlhčovač.

4. Jednoduché čistenie

Na našom území je voda veľmi tvrdá, preto treba brať do úvahy, že vo zvlhčovači sa bude používaním vytvárať vodný kameň. Treba si vybrať taký stroj, ktorý sa čo najmenej zanáša a dá sa ľahko čistiť.

5. Spotreba

Keďže zvlhčovač budeme mať zapnutý denne a aj v noci, spotreba je taktiež veľmi dôležitá. Zvlhčovače s modernými technológiami majú veľmi nízku spotrebu energie a môžu pracovať aj 24 hodín denne.

6. Nízke prevádzkové náklady

Každý zvlhčovač potrebuje starostlivosť a s tým sú spojené aj ďalšie náklady na užívanie. Vyberte si zvlhčovač, ktorý využíva cenovo dostupné príslušenstvo a ekologické filtre.

7. Hlučnosť

Dbajte na to, aby váš zvlhčovač mal čo najnižšiu hlučnosť a môžete ho používať nerušene aj počas noci.

8. Nočný režim

Kvalitný zvlhčovač má možnosť regulácie výkonu a možnosť vypnúť osvetlenie prístroja, aby tak nenarušil váš spánok.

9. Dizajn

Aj zvlhčovač už dnes môže byť pekný ,,kus nábytku”.

10. Aromaterapia

Čisté éterické oleje môžu zlepšiť účinok zvlhčovania a tiež zdravotný stav celej rodiny! Vyberte si preto stroj, ktorý ich využitie podporuje a je na to prispôsobený.
(pozor! na využívanie éterických olejov musí mať stroj špeciálny dávkovač. Oleje nemôžete naliať priamo do zásobníka s vodou, pretože by ste mohli poškodiť stroj a filtre!)

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.