Doprava
Doprava zdarma pri nákupe nad 59 €

Ako správne používať aróma difuzér?

Aróma difuzér sa stal súčasťou mnohých domácností či kancelárií pri vytváraní príjemnej atmosféry. Jeho primárnou vlastnosťou je rozptýlenie vône esenciálnych olejov zmiešaných s vodou. Mnohí využívajú aróma difuzér aj na zvlhčovanie vzduchu v interiéri. Výkon difuzéra však nie je dostatočný. Ak je vzduch u vás doma príliš suchý, poobzerajte sa po výkonnom zvlhčovači vzduchu.

Aróma difuzér sa stal súčasťou mnohých domácností či kancelárií pri vytváraní príjemnej atmosféry. Jeho primárnou vlastnosťou je rozptýlenie vône esenciálnych olejov zmiešaných s vodou. Mnohí využívajú aróma difuzér aj na zvlhčovanie vzduchu v interiéri. Výkon difuzéra však nie je dostatočný. Ak je vzduch u vás doma príliš suchý, poobzerajte sa po výkonnom zvlhčovači vzduchu.

Čo je to aróma difuzér?

Aróma difuzér, aroma lampa, vonný difuzér alebo aromadifuzér je zariadenie určené na rozptýlenie esenciálnych vonných olejov do vzduchu pomocou rôznych technologických metód. Difuzér šíri v miestnosti príjemnú vôňu, no nečakajte od neho zaistenie optimálne zvlhčeného vzduchu. Na to slúži zvlhčovač vzduchu. Existuje viacero typov aróma difuzérov, vrátane ultrazvukových či batériových.

Ultrazvukový aróma difuzér pre dokonalé šírenie vône

Hlavným cieľom ultrazvukového aróma difuzéra je rozptýlenie éterických olejov do vzduchu. Ultrazvukové difuzéry využívajú vibrácie na rozptýlenie mikročastíc oleja do vzduchu. Vodu zmiešanú s pár kvapkami esenciálnych olejov zmenia ultrazvukové aróma difuzéry na mimoriadne jemnú voňavú hmlu. Tú rozptyľujú na terase, balkóne či v obývačke. Ide o najšetrnejší a najúčinnejší spôsob šírenia vône esenciálnych olejov.

Ako vybrať ten najlepší aróma difuzér?

Pri výbere najlepšieho aróma difuzéra je dôležité venovať pozornosť niekoľkým kľúčovým faktorom. Urobte to ešte pred samotnou kúpou, aby ste neboli sklamaní z príliš slabého výkonu difuzéra alebo nepekného dizajnu.

Priestor

 Vyberte difuzér s dostatočným výkonom pre veľkosť miestnosti, v ktorej ho plánujete používať. Pýtajte sa na výkon zariadenia a plochu, do ktorej dokáže šíriť vôňu esenciálnych olejov.

Typ difuzéra

Rozhodnite sa medzi ultrazvukovým, na batérie alebo iným typom difuzéra podľa vašich preferencií a potrieb. Pre šetrný spôsob rozptyľovania vôní odporúčame práve ultrazvukový difuzér.

Funkcie difuzéra

Hľadajte difuzéry s rôznymi nastaveniami intenzity vône, svetla či časovačmi pre optimálnu kontrolu. Všetky pridané funkcie vám spríjemnia využívanie tohto zariadenia.

Starajte sa o svoj difuzér s láskou

Obsluha a údržba aróma difuzérov nie je technicky ani časovo náročná. Avšak pre dlhodobé využívanie tohto malého zariadenia je potrebné venovať mu z času na času trošku lásky a pozornosti. Ako ho správne používať? Poďme sa pozrieť na niekoľko dôležitých tipov a trikov.

Výber a množstvo vonného oleja

Zvoľte si vonný olej podľa vašich preferencií a účelu použitia. Ak ste v tejto oblasti nováčik, vyskúšajte citrusové alebo pomarančové vône. Dodržiavajte odporúčané množstvo oleja podľa návodu k difuzéru. V opačnom prípade dochádza k upchatiu membrány ultrazvukového difuzéra.

Umiestnenie difuzéra, frekvencia používania

Umiestnite difuzér na rovný povrch v dostatočnej vzdialenosti od okien a priameho slnečného žiarenia. Ak tak neurobíte, vôňa vám bude vychádzať cez okno von. Difuzér používajte podľa vlastnej potreby. Ak ste na prechádzke mimo domova, prípadne na dlhšej dovolenke, nechajte ho vypnutý.

Pravidelné čistenie, výmena vody, údržba komponentov

Čistite difuzér pravidelne podľa návodu výrobcu tak, aby ste odstránili prebytočné oleje a nečistoty. Vymieňajte vodu v difuzéri každý deň.  Predídete tak zápachom alebo riziku prenosu baktérií.

S dodržiavaním týchto jednoduchých tipov a trikov môžete správne používať svoj aróma difuzér a vytvoriť si príjemnú a relaxačnú atmosféru vo vašom dome alebo kancelárii. Po čase môžete vyskúšať rôzne vonné oleje a nastavenia difuzéra. Využijete ho tak na maximum.