Doprava
Doprava zdarma pri nákupe nad 59 €
Titulok
Zľava viac ako 20 % na všetky čističky vzduchu

Dobrý vzduch vo vašej spálni zaistí pokojný a kvalitný spánok

Ideálna klíma v spálni je obzvlášť dôležitá pre zdravý a pokojný spánok. Dôležitú úlohu zohráva nielen teplota, pri ktorej spíte, ale aj relatívna vlhkosť vzduchu v spálni. Viete, aká by mala byť ideálna vlhkosť vzduchu v spálni? Aká je najlepšia izbová teplota na spánok a ako si môžete zabezpečiť optimálnu klímu v spálni aj vy?

Ideálna klíma v spálni je obzvlášť dôležitá pre zdravý a pokojný spánok. Dôležitú úlohu zohráva nielen teplota, pri ktorej spíte, ale aj relatívna vlhkosť vzduchu v spálni. Viete, aká by mala byť ideálna vlhkosť vzduchu v spálni? Aká je najlepšia izbová teplota na spánok a ako si môžete zabezpečiť optimálnu klímu v spálni aj vy?

Prečo je dôležitý dobrý vzduch v spálni?

  1. Pre lepší, hlbší a pokojnejší spánok.
  2. Pre zvýšenie koncentrácie a produktivity počas dňa
  3. Pre nábytok a vybavenie, ktoré sú chránené a zostávajú dlhšie krásne

Optimálna vlhkosť vzduchu

Ideálna relatívna vlhkosť vzduchu v spálni je medzi 40 % a 60 %. Ak vám takúto vlhkosť vzduchu v spálni ukazuje vlhkomer nepretržite, je to prospešné pre vaše zdravie. V prípade, že vzduch v spálni je príliš suchý, očakávajte respiračné a kožné problémy, podráždenie očí a celkovo horšiu kvalitu spánku. Ani opačný prípad, t.j. nadmerná vlhkosť v miestnosti nie je v poriadku. Keď je vzduch v spálni príliš vlhký, môže to podporovať rast plesní, ktorých spóry môžu vyvolať alergické reakcie a dýchacie problémy. Okrem toho môže byť vzduch vnímaný ako dusný a zatuchnutý. To taktiež negatívne ovplyvňuje kvalitu spánku.

V spálni neprekurujte

Ideálna teplota v spálni sa líši podľa individuálnych preferencií, no všeobecne by sa mala pohybovať v rozmedzí 16 °C až 19 °C. Príliš nízke teploty môžu viesť k svalovému napätiu a zvýšenej náchylnosti na prechladnutie a infekcii dýchacích ciest. Môže tiež spôsobiť problémy so zaspávaním a udržaním spánku. Naopak, príliš vysoké teploty vedú k dehydratácii, nepokojnému spánku, zvýšenému poteniu a celkovej nevoľnosti. Akú teplotu v spálni máte vy?

Buďte pánom svojho spánku 

V závislosti od aktuálnej vlhkosti a teploty vo vašej spálni môžete použiť kvalitné zariadenia na úpravu vzduchu v snahe vytvoriť optimálne podmienky na spánok. Vyberte si z ponuky zvlhčovačov, čističiek vzduchu, odvlhčovačov, ohrievačov alebo ventilátorov. Tie vám pomôžu vytvoriť ideálny vzduch pre vašu spálňu.  Vyskúšate to?