Doprava
Doprava zdarma pri nákupe nad 59 €
Titulok
Zľava viac ako 20 % na všetky čističky vzduchu

Účinný prírodný repelent proti hmyzu

Pokojný večer na balkóne alebo letná grilovačka v záhrade by mohla byť idylická. Keby ju neprerušoval otravný lietajúci hmyz. V článku vám prezradíme, ako odplašiť nechcený hmyz elegantne a s noblesou. Pomôžu vám aj exteriérové aróma difuzéry Sophie a Sophie Little.

Pokojný večer na balkóne alebo letná grilovačka v záhrade by mohla byť idylická. Keby ju neprerušoval otravný lietajúci hmyz. V článku vám prezradíme, ako odplašiť nechcený hmyz elegantne a s noblesou. Pomôžu vám aj exteriérové aróma difuzéry Sophie a Sophie Little.

Komáre i muchy útočia počas celého leta

Bzučanie a štípanie. Nepríjemný zvuk, ktorý sprevádza lietajúci hmyz sa začína objavovať na začiatku leta a zmizne až vtedy, keď teploty vzduchu začnú prudko klesať. Muchy, osy a komáre strpčujú pohodové trávenie času na záhradách a terasách, no zároveň hrajú dôležitú úlohu v ekologickom systéme. Ich odpudzovanie chemickými prípravkami nahraďte prírodnými repelentami. Tie vám pomôžu týchto živých, no otravných návštevníkov odohnať za vašej blízkosti.

Skúste do nechemicky

Poznáte osvedčené spôsoby na zbavenie sa otravného hmyzu? Využívate niektoré z nich?

#1 Sieťky a moskytiéry proti hmyzu

Siete na oknách sú najefektívnejším prostriedkom, ako zabrániť drobnému hmyzu dostať sa do vášho domu či bytu. Veľmi účinným riešením je aj umiestnenie moskytiéry nad posteľ alebo vonkajšie sedenie.

#2 Odstráňte stojacu vodu

V okolí záhradných sudov alebo iných nádob na zber vody sa v letných mesiacoch zhromažďuje lietajúci hmyz. Ak chcete tomu zabrániť, zakrývajte nádoby alebo vodu z nich spotrebujte na polievanie rýchlejšie ako priláka otravný hmyz. Komáre kladú vajíčka priamo na hladinu stojacej vody. Keď to dopustíte, vaša záhrada bude rodiskom veľkej rodiny komárov.

#3 Oblečte sa do voľného a svetlého

Komárom nesedí voľné a svetlé oblečenie. Radšej si sadnú na slečnu alebo pána, ktorý má tmavé priliehavé oblečenie. Takéto oblečenie uľahčuje komárom preniknúť ľahšie k vašej pokožke a poštípať vás.

#4 Čistota pol života

Komárom vonia ľudský pot. Pravidelná sprcha zabráni tomu, by ste ich svojím potom priťahovali. Avšak pozor aj na silné parfumy, vône, telové krémy či sprchové gély voňajúce sladkou vôňou. Výrazná sladká vôňa tento otravný hmyz priťahuje tiež.

#5 Rozfúkajte ich

Ventilátory pomáhajú nielen prežiť horúce letné dni, ale tiež plašia komárov. Komáre nezvládajú lietať v silnom prúde vetra, zmiznú z vášho dohľadu.

#6 Užitočná i voňavá bylinková záhradka

Komáre a iný hmyz neobľubuje vôňu niektorých rastlín. Nesedí im bazalka, paradajka, levanduľa, kocúrnik, tymián, šalvia, medovka a voňavá pelargónia. Ak si ich teda vysadíte na balkón či terasu, zaistite si prírodnú ochranu pred lietajúcim hmyzom.

Prírodné esenciálne oleje

Prírodné esenciálne, resp. éterické oleje sú koncentrované výťažky z rastlín, bylín a kvetín. Esenciálne oleje patria medzi osvedčené domáce prostriedky, ktoré sú účinné pri odpudzovaní komárov a iného lietajúceho hmyzu. Vybrané éterické oleje s citrusovou vôňou majú preukázateľne odpudzujú hmyz, pred ktorým sa chceme chrániť.

Účinné duo: difuzér Sophie a olej Repel

Prírodný esenciálny olej Repel od Stadler Form alebo éterický olej TerraShield spolu s aróma difuzérom Sophie je účinné duo v boji proti lietajúcemu hmyzu. Už pár kvapiek esenciálneho oleja v difuzéri Sophie zaistí šírenie citrusovej vône. Tá odplaší hmyz a vy si môžete užívať nerušenú romantickú atmosféru na terase či záhrade.