Doprava
Doprava zdarma pri nákupe nad 59 €
Titulok
Zľava viac ako 20 % na všetky čističky vzduchu

Elektrický ohrievač s nízkou spotrebou? Prečo nie?

Zásoby ropy, elektriny a plynu sú v posledných dňoch často diskutovanou tému. Ekonomická situácia a vojenské konflikty na pohode nepridávajú. Pripravte sa na (tuhú) zimu kúpou elektrického teplovzdušného ohrievača, ktorý dokáže ušetriť vašu spotrebu elektrickej energie. Neveríte?

Zásoby ropy, elektriny a plynu sú v posledných dňoch často diskutovanou tému. Ekonomická situácia a vojenské konflikty na pohode nepridávajú. Pripravte sa na (tuhú) zimu kúpou elektrického teplovzdušného ohrievača, ktorý dokáže ušetriť vašu spotrebu elektrickej energie. Neveríte?

Pre studené nohy a lokálne teplo do jednej miestnosti je prenosný elektrický ohrievač skvelým riešením. A to v prechodnom i zimnom období. S ním súvisí aj aktuálna téma vysokej spotreby teplovzdušných ohrievačov. Je veľmi dôležité vedieť, ako používať ventilátorový ohrievač s ohľadom na spotrebu elektrickej energie. Používate teplovzdušné, tepelné alebo elektrické ohrievače efektívne?

Studené ruky, horúce srdce

Počas prechodného obdobia nájdete v slovenských domácnostiach mnohé studené ruky a nohy. Dôvodom je ešte nespustené ústredné kúrenie a sychravé počasie za oknami. Rovnaká situácia sa zvykne opakovať aj na jar, kedy je už kúrenie vypnuté, no za oknom vystrája bláznivé aprílové počasie. Pri vysokých mrazoch v zimnom období zas nemusí byť kúrenie dostatočným zdrojom tepla pre vykúrenie chladných kútov alebo priestorov pri oknách a dverách.

Aby ste si udržali príjemnú izbovú teplotu a neprechladli, mali by ste hľadať alternatívne zdroje tepla. Prenosný elektrický ohrievač je jedným z najrýchlejších a najefektívnejších riešení. Vďaka lokálnemu teplu, ktoré produkuje, je možné ohrievač používať cielene.

Koľko stojí vaše teplo?

Okrem spotreby elektrickej energie je pri doplnkovom vykurovaní dôležitým problémom aj otázka nákladov. Ani nie tak z hľadiska nákupu spotrebiča, ale skôr z hľadiska spotreby. Ohrievač s ventilátorom sa môže stať domácim spotrebičom, ktorý žerie elektrinu – a teda aj peniaze. Ale musí to tak byť? Prečítajte si naše tipy na nákup ohrievača. Dodržiavaním týchto rád a rozumným používaním spotrebiča môžete mať pod kontrolou nielen spotrebu elektriny, ale aj náklady.

Úsporné vykurovanie prenosným ventilátorom Anna

Vykurovať možno i hospodárne. A to vtedy, ak máte správny ohrievač a viete, ako čo najlepšie využiť jeho funkcie. Pre nastavenie výkonu spotrebiča je dôležité regulovať nielen rýchlosť ventilátora, ale aj tepelný výkon. Pre energeticky efektívnu prevádzku potrebuje ohrievač digitálny termostat, ktorý po dosiahnutí požadovanej teploty spotrebič automaticky vypne. Pokiaľ vás zaujíma konkrétny príklad ekonomického využitie prenosného elektrického ohrievača, pozrite sa na našu Annu.

Skutočný príbeh ohrievača Anna

Bez zapnutého ústredného kúrenia sa práca v domácej kancelárii zmení na utrpenie. Sedíte za pracovným alebo jedálenským stolom s čajom v ruke a vlnenými ponožkami na nohách. Začína vám byť zima. Aby ste predišli strate koncentrácie a znecitliveniu prstov, umiestnite elektrický ohrievač Anna pod stôl. Pokiaľ tam ostanete sedieť, nastavte ju do automatického režimu. Vďaka technológii Adaptive Heat si ohrievač Anna reguluje svoj výkon, a to na základe aktuálnej a požadovanej teploty. Keď teplota klesne pod požadovanú úroveň, automaticky sa zapne. Keď stúpne, zareaguje vypnutím. V dôsledku toho je ohrievač Anna s technológiu Adaptive Heat až o 12 % energeticky účinnejší ako porovnateľné ohrievače bez tejto funkcie. Pre porovnanie – počítač, na ktorom práve beží program na spracovanie obrazu, spotrebuje pri najnižšom nastavení 300 wattov, čo je približne rovnaké množstvo elektriny ako ohrievač Anna. Prekvapivé, však?