Doprava
Doprava zdarma pri nákupe nad 59 €
Titulok
Zľava viac ako 20 % na všetky čističky vzduchu

Nová generácia zvlhčovačov vzduchu Karl

Extra výkonné, extra úsporné. Také sú Karl a Karl Big z novej generácie zvlhčovačov vzduchu. Vďaka technológii Adaptive Humidity™ prispôsobia svoj výkon vašim požiadavkám. Poteší aj dopĺňanie vody počas prevádzky a ovládanie cez aplikáciu. Vyskúšate túto novinku?

Extra výkonné, extra úsporné. Také sú Karl a Karl Big z novej generácie zvlhčovačov vzduchu. Vďaka technológii Adaptive Humidity™ prispôsobia svoj výkon vašim požiadavkám. Poteší aj dopĺňanie vody počas prevádzky a ovládanie cez aplikáciu. Vyskúšate túto novinku?

Prečo zvlhčovať vzduch (nielen) v zime?

Počas jesenných a zimných mesiacov je vzduch v domácnostiach a kanceláriách veľmi suchý. Je nepravda, že častým vetraním prekúrený vzduch zvlhčíte. Práve naopak. Suchý vzduch má za následok viaceré zdravotné komplikácie, vrátane únavy a veľmi suchých slizníc nosa. Negatívne pôsobí aj na nábytok a ďalšie zariadenia vo vašej obývačke či spálni.

Vo vykurovaných priestoroch v interiéri je vzduch často príliš suchý. Niektorým ľuďom to môže spôsobiť slzenie očí, škriabanie hrdla a dokonca bolesti hlavy alebo problémy so spánkom. Je dôležité pravidelne monitorovať vlhkosť vzduchu pomocou vlhkomera. Keď je relatívna vlhkosť vzduchu v chladných mesiacoch roka nižšia ako 40 %, zvlhčovač pomôže obnoviť optimálnu vlhkosť v detskej izbe či spálni,“ povedal Martin Stadler, generálny riaditeľ Stadler Form.

Zvlhčovače vzduchu Karl & Karl Big s extrémnym výkonom

Karl a Karl Big sú dizajnové zvlhčovače vzduchu, ktoré vyčnievajú z davu silným výkonom, elegantným dizajnom a moderným textilným poťahom. Zvlhčovač vzduchu Karl je kompaktný a vhodný pre veľké miestnosti až do 100 m2. Jeho súčasťou je nádoba na vodu s objemom 4,6 litra. Do vzduchu dostane až 690 gramov vody za hodinu, čo definuje jeho vysoký výkon. Veľkorysá nádoba na vodu s objemom až 11 litrov je súčasťou zvlhčovača vzduchu Karl Big. Je vhodný do miestnosti s rozlohou až 150 m2 a do vzduchu dostane neuveriteľných 1100 gramov vody za hodinu.

Oba zvlhčovače vzduchu sú z dielne švajčiarskeho dizajnéra Mattiho Walkera. Upútajú šedým textilným povrchom a jemným zobrazením loga Stadler Form na hnedej koži.

Buďte páni svojho vzduchu

„Vzhľadom na to, že zvlhčovače vzduchu Karl a Karl Big sú vybavené WiFi modulom, všetky ich funkcie môžete ovládať pomocou mobilnej aplikácie. Tiež si môžete kedykoľvek skontrolovať úroveň vlhkosti, i keď ste vonku. Obzvlášť praktickým prvkom pre zákazníkov je zdvíhací otvor, ktorý umožňuje plnenie zariadení vodou zhora počas prevádzky. Okrem toho je možné funkčné LED svetlá počas noci stlmiť alebo úplne vypnúť, takže váš spánok nebude rušený,“ dodáva Martin Stadler.

Energetická úspora vďaka technológii Adaptive Humidity

Vďaka technológii Adaptive Humidity™ zvlhčovače vzduchu Karl a Karl Big zaisťujú efektívne zvlhčovanie vzduchu v automatickom režime. Zvlhčovač si sám reguluje výkon, a to na základe rozdielu medzi želanou a aktuálnou vlhkosťou vzduchu v miestnosti. Dochádza tak k priamej úspore elektrickej energie. Nízku spotrebu energie má za následok aj efektívna konštrukcia spolu s ekonomickým jednosmerným motorom. Akonáhle je nádrž na vodu prázdna, zvlhčovače vzduchu Karl & Karl Big sa automaticky vypnú. Filtre sú rovnaké, ako pri zvlhčovačoch vzduchu Oskar. Vyrobené sú z rastlinných a textilných vlákien, neobsahujú plastové časti.