Doprava
Doprava zdarma pri nákupe nad 79 €
Titulok
Zľava až 25 % na esenciálne oleje doTerra s kódom "doterra25"

Aký je najlepší zvlhčovač vzduchu pre deti?

Na jeseň a v zime sú dojčatá, batoľatá a malé deti obzvlášť postihnuté nadmerne suchým vzduchom, ktorý sa môže prejaviť na ich zdraví. Zvlhčovač vzduchu pomáha predísť týmto problémom. Čo by ste si mali všímať pri kúpe zvlhčovača pre vaše dieťa?

Vonku začína byť nepríjemná zima, vnútri zase panuje suchý prekúrený vzduch. V zime sú dojčatá, batoľatá a malé deti obzvlášť postihnuté nadmerne suchým vzduchom, ktorý sa môže prejaviť na ich zdraví. Zvlhčovač vzduchu pomáha predísť týmto problémom vďaka tomu, že zaistí optimálnu úroveň vlhkosti v detskej izbe. Čo by ste si mali všímať pri kúpe zvlhčovača pre dieťa?

Prečo je zvlhčovač vzduchu dôležitý aj pre bábätká?

Počas chladných mesiacov je vzduch v domoch i bytoch veľmi suchý. Spôsobuje to vykurovanie a chladný vzduch s nízkou vlhkosťou, ktorý sa dostáva do vnútra vetraním. Suchý vzduch spôsobuje škrabanie v hrdle, červené oči, suchú pokožku a ďalšie zdravotné komplikácie. Zlá vnútorná klíma je škodlivá pre dojčatá a batoľatá oveľa viac ako pre ich rodičov. Malé deti majú vyšší podiel vody v tele v porovnaní s dospelými. Stávajú sa tak citlivejšie na kolísanie relatívnej vlhkosti. Je teda na mieste zabezpečiť optimálnu vlhkosť vzduch v detskej izbe. Zvlhčovač vzduchu udrží vlhkosť v detskej izbe na optimálnej úrovni, čím pomáha vytvárať zdravú vnútornú klímu.

Aká je optimálna úroveň vlhkosti pre bábätká?

Odporúčaná ideálna izbová teplota pre škôlky a detské izby je 18 až 20 stupňov Celzia. Priznajte sa, je vo vašich detských izbách teplejšie? Optimálna vlhkosť vzduchu v interiéri je 40 – 60 % a ideálne je udržiavať ju celoročne. Vlhkosť vzduchu môžete overiť meraním pomocou vlhkomera, ideálne niekoľkokrát počas dňa. Z týchto hodnôt zistíte, či je vlhkosť vysoká, nízka alebo optimálna. Upozorňujeme, že úroveň vlhkosti je ráno vždy vyššia ako večer. Vzduch, ktorý vydýchneme, zvyšuje vlhkosť. Na namerané hodnoty má vplyv aj vetranie. Ak je vzduch príliš suchý, je potrebné konať. Výkonné zvlhčovače nie sú jediným spôsobom, ako zvýšiť úroveň vlhkosti v detskej izbe. Sú však najúčinnejšie.

Pomáha zvlhčovač vzduchu v boji s chorobami detí? Áno, pomáha

Najmä imunitný systém dojčiat ešte nie je dostatočne vyvinutý, aby odolal všetkým útokom choroboplodných zárodkov na malý organizmus. Ak je vlhkosť vzduchu príliš nízka, pokožka a sliznice vysychajú, čo uľahčuje prenikaniu a šíreniu choroboplodných zárodkov v tele. Používanie zvlhčovača vzduchu pomáha predchádzať suchým slizniciam u batoliat. Chráni ich tak pred infekciami. Ak už choroba do tela bábätka prenikla, zvlhčovač vzduchu zmierňuje príznaky nachladnutia, kašeľ, nádchu a bolesť hrdla. Optimálna vlhkosť vzduchu v detskej izbe zmierňuje kožné ochorenia, ako je neurodermatitída, tiež podporuje pokojný spánok bábätka.

Zaobstarajte do detskej izby správny zvlhčovač vzduchu

Pri používaní elektronických zariadení v detskej izbe je bezpečnosť najvyššou prioritou. Odporúčame vám zvoliť si zvlhčovač vzduchu Oskar, ktorý funguje na prirodzenom princípe odparovania. Zvlhčovač vypúšťa do vzduchu studenú vodnú paru, neohrieva ju. Proces zvlhčovanie je tak bezpečný a nehrozí popálenie. Vďaka zabudovanému vlhkomeru dokáže zaistiť optimálnu vlhkosť a vzduch nepresýti vodnou parou. Pokojnému spánku dieťaťa by nemala brániť ani vysoká hlučnosť a svietiace či blikajúce diódy zvlhčovača. Aromaterapia dostupná vo zvlhčovačoch vzduchu Oskar pomáha vďaka esenciálnym olejom uvoľniť dýchacie cesty počas choroby dieťaťa. Aby zvlhčovač fungoval na 100 %, je nevyhnutné zaistiť jeho pravidelné čistenie od vodného kameňavýmenu filtrov.