Doprava
Doprava zdarma pri nákupe nad 59 €

Vyberáte si nový aróma difuzér?

Aróma difuzéry sa stávajú bežnou súčasťou domácností. Obohacujú kvalitu vzduchu, a tak aj kvalitu nášho života. Pri výbere vhodného difuzéra je potrebné pozerať nielen na farbu či dizajn. Kľúčová je funkčnosť zariadenia, vďaka ktorej sa používanie aróma difuzéra stáva príjemným a jednoduchým. Viete, aké parametre či funkcie by ste si mali overiť predtým, než si kúpite difuzér?

Aróma difuzéry sa stávajú bežnou súčasťou domácností. Obohacujú kvalitu vzduchu, a tak aj kvalitu nášho života. Pri výbere vhodného difuzéra je potrebné pozerať nielen na farbu či dizajn. Kľúčová je funkčnosť zariadenia, vďaka ktorej sa používanie aróma difuzéra stáva príjemným a jednoduchým. Viete, aké parametre či funkcie by ste si mali overiť predtým, než si kúpite difuzér?

Alfa & omega je výkon

Najdôležitejší parameter pri výbere difuzéra je výkon. Platí, že čím je difuzér výkonnejší, tým intenzívnejšiu paru vytvára. Štandardne sa výkon uvádza v gramoch pary vypustenej do vzduchu za 1 hodinu (g/hod). Pri výbere vhodného difuzéra do vášho domu či bytu berte do úvahy aj veľkosť miestnosti, v ktorej ho chcete používať. Čím väčšiu miestnosť chcete prevoňať, tým výkonnejší difuzér potrebujete. Upozorňujeme, že odporúčaná veľkosť miestnosti je len orientačná. Niektorí chcú mať v menšej miestnosti silnejšiu arómu, iní nie. Pri výbere je preto potrebné zamerať sa na výkon difuzéra v gramoch vypúšťanej pary a tento parameter uprednostniť pred odporúčanými m2 plochy, ktorú chcete prevoňať

Nech to vonia

Dôležitá funkcia pri difuzéroch je aj doba prevádzky, t.j. koľko hodín dokáže difuzér pracovať na jedno naplnenie nádržky na vodu. Dobu prevádzky určuje výkon difuzéra a objem nádržky na vodu. Pri všetkých difuzéroch Stadler Form nájdete presné vyčíslenie doby prevádzky na jedno naplnenie.

Dávkujete vôňu, predlžujete prevádzku

Vybrané modely difuzérov Stadler Form disponujú intervalovým režimom, pri ktorom prístroj opakovane 10 minút pracuje a 20 minút odpočíva. Vďaka tomuto režimu dokáže prístroj dávkovať aromaterapiu do ovzdušia veľmi efektívne, bez vysokej koncentrácie vône v miestnosti. V tomto režime sa predlžuje aj doba prevádzky až na 24 hodín (Jasmine) alebo 54 hodín (Julia).

Dýchajte a relaxujte

V závislosti od modelu môžete získať aj ďalšie funkcie, ktoré spríjemnia používanie prístroja v domácnosti. Špeciálne jantárové svetlo imitujúce oheň – AmberLight alebo LED podsvietenie prístroja premení miestnosť na oázu pohody. Oscilácia výstupnej trysky – AromaSwing a nastavenie stupňov výkonu podporia šírenie vône v miestnosti. USB napájanie a vstavaná batéria umožnia využívanie difuzéra kdekoľvek ste, aj mimo elektrickej energie. Všetky difuzéry Stadler Form majú ultra tichý chod a pri modeloch s LED a AmberLight je možnosť vypnúť osvetlenie.

Odporúčame prírodné éterické oleje

Pri kúpe difuzéra nezabúdajte aj na výber vhodných esenciálnych olejov, ktoré budete v difuzéri používať. Esenciálne oleje by nemali obsahovať alkohol (poškodzuje to zariadenie) a mali by ste ich kvapkať vždy až po napustení vody do nádržky. Odporúčané dávkovanie je 3 až 5 kvapiek oleja v závislosti od požadovanej intenzity. Odporúčame využívať 100 %-né prírodné oleje, ktoré neobsahujú žiadne chemické látky či umelé zložky. Pozrite si kompletnú ponuku našich prírodných olejov značky Stadler Form a Doterra.